Trinity College School – Ontario

Trinity College School, Kanada’nın Ontario Eyaletinin göz alıcı manzaralara sahip Port Hope bölgesinde 100 İngiliz dönümü arazi üzerine kurulu, Toronto’nun doğusunda bir saatlik sürüş mesafesinde, bağımsız bir yatılı /gündüzlü karma öğretim okuludur. 1865 yılında kurulan TCS, Kanada ‘nın en eski ve en saygın eğitim kurumlarından biridir. Okul hem uzun bir geçmişe sahip TCS geleneği hem de 21. Yüzyıl eğitimine göre yenilenerek yeniden düşünülmüş bir yaklaşım ile akademik program, hizmet ederek öğrenme, atletizm ve güzel sanatlar faaliyetlerine dengeli ağırlık vermektedir. 5. sınıftan 12. sınıf sonuna kadar eğitim veren TCS’teki eğitimleri süresince öğrenciler sınıfta, oyun alanlarında, güzel sanatlar ve toplumsal hizmet etkinlikleri ile öğrenimlerini geliştirirler. Bu öğrenim, öğrenciler, personel, veliler, mezunlar ve arkadaşlardan oluşan birbirine bağlı bir toplum tarafından desteklenir.
Akademik Program:
TCS’teki üstün nitelikli akademik program liberal sanatlar felsefesine ağırlık verir ve öğrencilerin çeşitli disiplinlerle tanışmasını sağlamak için tasarlanmıştır. 9. ve 10.sınıf öğrencileri eşit ağırlıklı olarak hem güzel sanatlar hem de fen dersleri görür. 11. ve 12. Sınıf öğrencileri ise ileri seviye programları ile uzmanlaşmaya yönelir. Öğrenciler hem TCS’te hem de ileride üniversitede, işyerinde ve toplumlarında başarılı olmak için gerekli becerileri geliştirirler. Okul, önemli bir öğretim ve öğrenme aracı olarak teknolojiye kucak açmaktadır. Bu sayede öğretmen kadrosu ve öğrenciler dizüstü bilgisayarlarını hem sınıf içinde hem de sınıf dışında çok çeşitli amaçlarla kullanabilmektedir.
12-20 öğrencilik sınıflar, her öğrencinin öğretmenler ile olumlu ilişkiler geliştirebilmesini ve özel ilgi görebilmesini temin eder. Öğrenmede ekip yaklaşımını benimseyen öğretmen kadrosu tüm öğrencileri yakından izleyerek onlara yol gösterir. Birincil amacın öğrencilerin başarısı olduğu konusunda ortak bir anlayış bulunmaktadır.